ZABAWIALNIA Sklep z zabawkami i Wypożyczalnia gier Warszawa

Recenzja gry Tajniacy

TAJNIACY - GRA SKOJARZEŃ


"Tajniacy" jest to gra towarzyska, w której liczy się przede wszystkim kreatywność. Zasady rozgrywki są bardzo proste do zrozumienia i można je przyswoić w zaledwie kilka minut. Znakomicie sprawdzi się dla grupy znajomych jak i w gronie rodzinnym. Jest małych rozmiarów więc można zabrać ją ze sobą bez problemu w podróż.

image

Ale do sedna - na czym polega?

W grze znajduje się 200 dwustronnych kart z 400 kryptonimami. Podczas rozgrywki wykładamy 25 kart (w kwadracie 5x5). Będą to nasze hasła. Uczestnicy gry dzielą się na dwie drużyny i wybierają po jednym Szefie Wywiadu, który będzie przekazywał im hasła określające kryptonimy tajnych agentów. Szefowie powinni się bardzo skupić na przedstawionych hasłach, ponieważ muszą określić wyłącznie jednym słowem jak największą ilość kryptonimów. Pozostali uczestnicy gry, natomiast mają za zadanie wydedukować, o które karty chodzi, mając jednocześnie na uwadze fakt, że między kartami czyha na nich jedna z postacią zabójcy.

image

Gra trwa około 10-15 min. w zależności od liczby uczestników (przy większych ilościach osób i wielu dedukcjach może to potrwać trochę dłużej ;) ). Dostarcza dobrego wysiłku intelektualnego, a zarazem dużej dawki śmiechu! Oczywiście osoba wcielająca się w rolę Szefa musi przez całą rozgrywkę zachować kamienną twarz, bez względu na to jak bardzo czasem jego agenci odbiegają od prawidłowych haseł, a to czasem wymaga nie lada wysiłku ;)

Zastanów się jakim słowem połączyłbyś hasła "helikopter", "król", "Londyn" i "róża". Widzisz to nie jest wcale takie proste! :) Nieraz trzeba naprawdę porządnie się wysilić, żeby rzeczywiście znaleźć odpowiedni wyraz określający kilka zupełnie nie pasujących do siebie słów.    

W "Tajniaków" najlepiej gra się w grupie od 4 do 8 osób, przy większej liczbie uczestników jest zbyt wiele sugestii i rozważania za daleko zachodzą. Dzięki wielu kartom z hasłami oraz wielu opcjom kluczy, za każdym razem rozgrywka różni się od poprzedniej. Nawet jeżeli niektóre z kart się powtórzą i to tak są przedstawione z innym synonimem. Dzięki temu gra nie nudzi się zbyt szybko i można do niej wracać przy każdej możliwej okazji.

My uwielbiamy zabierać ją ze sobą na wyjazdy ze znajomymi, ponieważ gra posiada małej wielkości opakowanie i nie zajmuje dużo miejsca, a wieczorami dostarcza fantastycznej rozrywki ;) 

 Szczególnie polecamy tę pozycję na wszelkiego rodzaju imprezy oraz wyjazdy grupowe - gwarantujemy, że na jednej rozgrywce się nie skończy! :) :) :)

Jak dla nas to absolutne 5/5!       

Producenci

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie